KADRA WYDZIAŁU

Sylwetki wybranch osób

w kolejności alfabetycznej

dr Krzysztof Franek

producent multimedialny, przedsiębiorca, ekspert w obszarze internetu, nowych mediów, funduszy UE i B+R

Swoją przygodę z mediami rozpoczął w latach 90-tych w branży filmowej i telewizyjnej, by następnie rozszerzyć swoje zainteresowania o internet i rynek muzyczny. Od ponad 15 lat kieruje agencją interaktywną SFERA, która specjalizuje się w realizacji projektów na zlecenie firm z branży medialnej i międzynarodowych korporacji (m.in. The Walt Disney Company, Fox International, BBC Worldwide, Eurosport, ESPN). Współtwórca pierwszego w Polsce serwisu crowdfundingowego MegaTotal.pl, dzięki któremu zrealizowano ponad 100 wydawnictw fonograficznych.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Northern Film School (Wielka Brytania) oraz Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie obronił doktorat nt. wpływu interaktywnej komunikacji cyfrowej na percepcję obrazu i media oraz od ponad 20 lat prowadzi zajęcia z zastosowania technologii informatycznych w mediach. Ekspert Ministerstwa Gospodarki oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Laureat wielu branżowych nagród m.in. tytułu Lidera Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji w Polsce przyznanego przez Komisję Europejską.

dr Piotr Furmankiewicz

producent filmowy, reżyser, operator obrazu, przedsiębiorca, ekspert w obszarze tradycyjnej i cyfrowej animacji

Absolwent Wydziału Filozofii UKSW w Warszawie oraz Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi, gdzie obronił pracę doktorską, w której zajmował się problematyką tworzenia filmów animowanych dla widowni dziecięcej. Z branżą medialną związany od ponad 20 lat. Doświadczenie zdobywał podczas realizacji kilkudziesięciu filmów animowanych

Od 2008 roku współwłaściciel studia filmowego FUMI Studio Sp. z o.o., specjalizującego się w produkcji filmów animowanych artystycznych i komercyjnych. Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Laureat „Nagrody dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych” przyznanej w 2012 roku podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Agnieszka Kruk

zderzacz scriptneuronów, czyli... scenarzystka, wykładowczyni scenariopisarstwa, organizatorka festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta, ekspertka

Ma dwa tytuły magisterskie z literatury współczesnej - anglistyka i niderlandystyka - uzyskane na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka scenariopisarstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz PWSFTViT w Łodzi. Tłumaczka książki Lindy Aronson "Scenariusz na miarę XXI wieku, obszerny przewodnik po technikach pisania nowoczesnych scenariuszy filmowych”. 

Autorka programów kształcenia scenarzystów, literatów i konsultantów scenariuszowych. Jedyny w Polsce certyfikowany script coach. Wspiera rozwój projektów, pracując ze scenarzystami, producentami, reżyserami, twórcami filmów dokumentalnych oraz powieściopisarzami. Jurorka w konkursach scenariuszowych, ekspert oceniający projekty w programie Creative Europe MEDIA: Development, Single Project, reader w programie Le Groupe Ouest: Less Is More. Założycielka StoryLab.pro.

dr Marta Materska-Samek

doświadczony kierownik projektów ICT, ekspertka w dziedzinie rynku kinowego oraz funduszy regionalnych, krajowych i europejskich

Autorka innowacyjnych projektów wprowadzających narzędzia ICT w obszarze edukacji i przemysłów kultury. Pracowała jako prezes Fundacji Rozwoju Kina i koordynator „Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych” - pierwszego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego projektu cyfryzacji kin w Europie, wyróżnionego przez Parlament Europejski jako przykład w obszarze wyzwań dla kina europejskiego w dobie cyfrowej. Współautorka i koordynatorka projektu „Kultura Naszym Biznesem”, wyróżnionego przez Marszałka Województwa Małopolskiego w konkursie „Kopalnia PO(KL)mysłów". 

Doktor nauk o zarządzaniu związana z katedrą zarządzania mediami i reklamą Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca ekonomiki kultury i zarządzania projektami na UJ. Laureatka programu Doctus Małopolski, stypendystka Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w obszarze zarządzania kulturą. Obecnie jako niezależna ekspertka ocenia wnioski w programach europejskich, regionalnych i społecznych. Jest też wpisana na listę ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Akredytowana jako konsultant przy Fundacji Rozwoju Sytemu Edukacji. 

Sylwester Osiński

ekspert i menadżer posiadający bogate doświadczenie w branży telewizyjnej, doradczej i finansowej

W trakcie swojej kariery zawodowej miał okazję pracować dla międzynarodowych firm konsultingowych, banków i korporacji  (m.in.  Accenture, Societe Generale, Thomson Multimedia) . Od 2008 roku związany z Telewizją Polską S.A, gdzie pełnił funkcje głównego analityka w Biurze Finansów i Restrukturyzacji, kierownika projektów strategicznych w Ośrodku TVP Technologie oraz doradcy zarządu. 

Jest absolwentem Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Master of Business Administration na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Obecnie pełni funkcję partnera zarządzającego w kancelarii radcy prawnego oraz przygotowuje się do rozpoczęcia przewodu doktorskiego.

Joanna Wendorff—Østergaard

producentka filmowa, ekspertka w obszarze regionalnych, krajowych i europejskich funduszy filmowych

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w branży reklamowej, początkowo jako producent reklam telewizyjnych w studiu filmowym O`Kay, a następnie we własnej agencji impresaryjnej Andfriends, w której reprezentowała europejskich reżyserów, operatorów, scenografów, kompozytorów i fotografów na rynku reklamowym. W latach 2009-2014 ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W latach 2006-2014 była szefową biura Media Desk Polska promującego Program Media Unii Europejskiej w Polsce oraz działa na rzecz współpracy między polskimi i europejskimi profesjonalistami oraz instytucjami branży audiowizualnej. Następnie pełniła funkcję pełnomocnika dyrektora ds. współpracy instytucjonalnej z zagranicą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Obecnie jest producentką oraz członkiem zarządu w studiu filmowym Anima-pol. Od połowy 2016 pracuje również dla międzynarodowej firmy SDI Media jako creative supervisor.


INNI WYKŁADOWCY i WSPÓŁPRACOWNICY

Cała kadra naszego wydziału składa się z ok. 100 profesorów, doktorów, etatowych wykładowców oraz stałych współpracowników. Jest to zespół specjalistów posiadających duże doświadczenie naukowe, artystyczne, dydaktyczne i praktyczne. Wielu z nich to czynni zawodowo producenci, kierownicy produkcji, reżyserzy, operatorzy filmowi, scenarzyści, realizatorzy dźwięku, dystrybutorzy, przedsiębiorcy, prawnicy, specjaliści nowych mediów i IT. Poza tym zapraszamy także na gościnne spotkania  wielu wybitnych ekspertów i przedstawicieli świata kultury, sztuki, nauki, mediów oraz biznesu, którzy dzielą się swoją wiedzą i praktyką z naszymi studentami.  

na oficjalnej stronie uczelni