Wydział Organizacji Sztuki Filmowej

Na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej kształcimy producentów, kierowników produkcji i kadrę zarządzającą w obszarze filmu, telewizji, nowych mediów oraz innych sektorów kreatywnych. 

Działamy  w oparciu o wypracowywany przez ponad 60 lat autorski program, który łączy w sobie specjalistyczną  wiedzę zawodową, ćwiczenia praktyczne oraz bezpośredni  kontakt z ekspertami.

Zobacz kierunki studiów i zasady rekrutacji

Zdobądź przepustkę do świata filmu i mediów

Nasi absolwenci należą do  jednych z najbardziej poszukiwanych profesjonalistów. Można ich spotkać niemal na każdym planie filmowym w Polsce. Niektórym udaje się nawet sięgnąć po najważniejsze branżowe laury i międzynarodową sławę.

Dowiedz się więcej o szkole i jej absolwentach

Studiuj w jednej z najlepszych uczelni filmowych na świecie 

Szkoła Filmowa w Łodzi od wielu lat jest uważana za jedną z najbardziej renomowanych uczelni nie tylko w Polsce, ale rokrocznie zajmuje także czołowe miejsca w zagranicznych rankingach.

Zobacz jak oceniają nas inni

"Była to, jest i powinna być szkoła o głębokich ambicjach."

Roman Polański

Dlaczego warto u nas studiować?

Prestiżowy dyplom

Zdobądź dyplom jednej z najlepszych szkół filmowych, który jest ceniony i chonorowany nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Wiedza i uprawnienia

Uzyskaj specjalistyczną wiedzę i formalne uprawnienia do pracy w mediach, awansu zawodowego oraz prowadzenia własnej firmy.

Renoma i tradycja

Wybierz studia w renomowanej uczelni z rozpoznawalną marką, w której kształcenie producentów ma ponad 60-cio letnią tradycję.

Nauka przez praktykę

Zdobywaj doświadczenie na planach filmowych ponad 300 realizowanych co roku szkolnych produkcji i stażach u naszych partnerów.

Unikalne kontakty

Poznaj osobiście najlepszych ekspertów i praktyków oraz korzystaj z kontaktów, które można zdobyć tylko w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Kreatywny rozwój

Rozwijaj swoją kreatywność, wyobraźnię i talent. Stawiamy na twórczą wymianę energii i odważne myślenie wbrew utartym schematom.

Władze Wydziału

dr hab. Izabela Łapińska

Prodziekan ds. Kształcenia i Rozwoju

dr Roman Sawka

Dziekan Wydziału

mgr Anna Pachnicka

Prodziekan ds. Studenckich